İsmet Kaptan Şair Eşref Blv. No: 6 35210 Konak/İZMİR

  P'tesi-C'tesi 9.00 - 20.00. Pazar KAPALI

   Tel.  0850 302 4301

​​​​​​​

Aile Birleşimi Vizesi

Aile Birleşimi Vizesi                                                                                                           DIH Almanya Danışmanlık İzmir

Almanya Aile Birleşimi Vizesi Nedir?

Almanya’ya çalışmak için gelenler yanlarında eşlerini ve çocuklarını da getirebiliyor. Özellikle Üniversite mezunlarının eşlerini yanlarında getirmeleri çok daha kolay. Bu konuda Büyükelçilik, Yabancılar Dairesi’ne sormadan tek başına karar verebiliyor. Bu durum özellikle Alman organizasyonlarınca vazifelendirilen kişiler için geçerli. Çocuklar da sorunsuz bir şekilde Almanya’ya gelebiliyor. Bazı durumlarda ise ücretli olarak çalışan, mesela sanayide çalışacak biri önce tek başına gelebilir, daha sonra da eşini yanına aldırmak için başvuruda bulunabilir.” Almanya’da çalışan nitelikli elemanlar, yöneticiler ve bilim insanlarının eşlerine oturma izniyle birlikte süreli çalışma izni de veriliyor.

Aile birleşimi, halk arasında “evlilik vizesi” olarak da bilinen uzun süreli vize alım sürecinin adıdır. Genel anlamda yabancı bir ülkenin vatandaşıyla yurtdışında evlilik yapan Türk vatandaşlarının başvurabileceği özel bir vize türüdür. Bu yapısı nedeniyle turistik vize gibi diğer vize türlerinden çok daha ayrıntılı ve uzun bir sürece tabi olup başvuru süreci 3 ila 6 ay içinde tamamlanabilmektedir.

Almanya Aile Birleşimi, Uzun Süreli (D Tipi) vize kategorisinde yer alır ve Almanya Federal Cumhuriyeti’nde oturma hakkı sunar.


Türkiye’de yaşayan T.C vatandaşları için, Almanya’da yaşayan eşleri veya çocuklarının yanına yerleşmelerini veya Türkiye’de yaşayan reşit olmamış çocuklarını Almanya’ya yanlarına almalarına imkân tanıyan bir vizedir.


Almanya’ya eş veya reşit olmayan çocukların yanına gitme amaçları doğrultusunda Almanya Aile Birleşimi Vizesi evrakları ile prosedürleri arasında farklılıklar gözlenecektir. Doğru evrakların ibraz edilmesi gerekmektedir.


Almanya Aile Birleşimi Vizesi kapsamında beyan edilecek evrakların güncel ve ıslak imzalı oluşu en önemli detaylar arasında yer alır.

Almanya Aile Birleşimi Vizesi başvurusunun Almanya Federal Cumhuriyeti tarafından yetkilendirilmiş konsolosluklar ve büyükelçiliklere yapılması gerekir. İstanbul ve İzmir’de yer alan başkonsolosluk ile Ankara’da yer alan büyükelçilik bu konuda yetkindir.


Kimler Başvurabilir?

Almanya’da yaşayan bir Alman vatandaşıyla evlilik yapanlar ve Almanya’da evlilik yapacak kişiler bu başvuru için hak kazanabilmektedir.


Almanya Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Müracaatta bulunan kişinin durumuna göre değişmekle birlikte; genelde konsoloslukların inisiyatifinde olan, resmi tatil günlerine göre de değişiklik gösterebilmektedir. Almanya Federal Cumhuriyeti, yapılan Almanya Aile Birleşimi Vizesi başvurularını üç aylık bilgi vermeme hakkını saklı tutmakla birlikte, bazen bu üç aydan uzun bazen kısa sürede neticelendirmektedir.


Almanya Aile Birleşimi Vizesi Başvurusunda Pasaport İadesi Yapılır mı?

Başvurunuz esnasında yetkililere teslim edilen pasaportunuz, Alman Konsolosluğu’nun başvurunuza dönük kararının çıkmasının akabinde tarafınıza iade edilir. Vize başvurunuz dış temsilciliklerde gerçekleştirilmişse, pasaportunuzu sadece ve sadece o temsilcilikten alabilirsiniz. Sizin teslim alamayacağınız hallerde bir yakınınızı vekaletname aracılığıyla yetkilendirerek pasaport tesliminde sizi temsil etmesini sağlayabilirsiniz.


Almanya Aile Birleşimi Vizesi Başvurusu Reddedilirse Ne Olur?

Almanya Aile Birleşimi Vizesi reddedilirse, size cevap yazısı olarak red sebeplerinin yer aldığı bir belge iletilecektir. Vize başvurunuz eksiksiz, seyahat amacınızın net olduğu, denetlenebilir belgeler sunulduğu takdirde her zaman yenilenebilir.


Neden DIH Almanya Danışmanlığı?

Yukarıda açıkladığımız aile birleşimi başvurusu hususunda profesyonel yardım almak en başta sizin yararınıza olacaktır. Hatta devletlerin bu konuda uyguladıkları katı kuralları uygulamakla mükellef olan konsolosluklar dahi çoğu başvuruda profesyonel danışmanlık hizmeti almayı önermektedir. Bu açıdan, aile birleşimi konusunda tecrübeli ve uzman ekibimiz, evrak toplama aşamasından mülakat aşamasına kadar sürecin her aşamasında size destek olacak, aldığınız mutlu evlilik kararından sonra aşılması gereken önemli bir engel olan bu süreci başarıyla tamamlamanız için ihtiyaç duyacağınız her türlü profesyonel yardımı memnuniyetle sunacaktır.

DIH Almanya Danışmanlık İzmir


Aile Birleşimi Vizesi

 

DIH Almanya Danışmanlık olarak, evrak takibi ve başvuru sürecinin izlenmesi gibi iş yüklerinden kurtarmayı hedefleyen, başta Almanya Aile Birleşimi Vizesi olmak üzere Almanya Vize İşlemleri için tam yetkili bir firma olarak hizmetinizdedir.

 

  • Aile Birleşimi Vizesi kaç günde çıkar 
  • Aile Birleşimi Vizesi için İstenilen belgeler
  • Kimler Başvurabilir
  • Almanya'da Konaklama
  • Almanya'da Ev Kiralama
  • Vize İşlemleri

Aile Birleşimi Vizesi Hizmeti

Vize işlemlerinizin hızlı bir şekilde yürütülmesi için bu alanda tecrübe sahibi olan DIH Almanya Danışmanlık ile çalışabilir, deneyimli ve uzman danışman kadrosundan süreci sizin adınıza yürütmesini talep edebilirsiniz..