İsmet Kaptan Şair Eşref Blv. No: 6 35210 Konak/İZMİR

  P'tesi-C'tesi 9.00 - 20.00. Pazar KAPALI

   Tel.  0850 302 4301

​​​​​​​

Almanya'da İş Arayanlara Yardım

Hem danışmalık hem de aracılık hizmeti sunuyoruz.                                               DIH Almanya Danışmanlık İzmir

 

Almanya'da İş Arama ve İş Başvurusu 

Avrupa'nın en büyük ekonomisi Almanya kalifiye iş gücü açığını AB dışı ülkelerden kapatacak. 1 Mart 2020 de resmiyet kazanacak yasayla birlikte Berlin Yönetimi özellikle sağlık alanındaki açığını kapatmak için Avrupa Birliği dışındaki ülkelere yönelecek.

 

Bu yasayla birlikte alınan kararlar çerçevesinde Almanya'da Dışişleri Bakanlığı bünyesinde özel bir birim görevlendirilecek ve nitelikli göçmen alımı süreci hızlandırılacak. Federal Çalışma Ajansı Başkanı Detlef Scheele yaptığı açıklamada, "Bizim için önemli olan diğer ülkelerden yetişmiş iş gücünü alıp getirmek değil, onlarla belirlenen hedefler doğrultusunda birlikte çalışabilmek." diye konuştu. Alman Zanaatkarlar Birliği Başkanı Hans Peter Wollseifer ise yasanın önemine vurgu yaparak çalışmaların "hızlı ve bürokratik olmayan" bir biçimde uygulanması çağrısında bulundu. Wollseifer, "Şu anda sektörde kalifiye çalışan olmadığı için 250 bin kişilik boş pozisyon doldurulamıyor" şeklinde açıklama yaptı. Angela Merkel yaptığı son açıklamada AB dışı kalifiye iş gücüne mecbur olduklarına deyindi.

 Bu süreç kapsamında Almanya gelenlerin meslek eğitimi ve diplomalarını tanıyacak ve üst seviyede Almanca bilme şartı aramayacak.

 

İşçi Alımı Hangi Kadrolarda Olacak 

 

Alman hükümeti, metal ve ağır sanayi, gastronomi, aşçılık, hemşire, internet teknolojileri (IT) teknisyenleri ve inşaat alanında önemli iş gücü açığı olduğunu ve bu alanlarda alım yapacağını ifade etti.

 

Almanya'da İş Arama

 

Almanya'daki işgücü piyasasında çok sayıda kural ve yasa bulunmaktadır. Ayrıca, iş bulmak için yerine getirmeniz gereken bazı şartlar vardır. Birçok işveren, çalışanlarını aldıkları eğitim, diploma ve sertifikalara göre seçerler. Ancak ilgili sertifikalara sahip olmasanız bile, hâlâ bir iş bulma şansınız vardır.

 

İş ararken önceden göz önünde bulundurmanız gereken iki önemli nokta vardır:

 

Almanya'daki çoğu şirkette iletişim dili Almancadır ve çoğu iş için, Almanca iletişim kurmanız gerekir. Özellikle vize işlemleri sırasında A1, A2, B1 seviyesinde dil eğitimini aldığınızı belgelemeniz gerekir. 

Diğer önemli husus ise Almanya’da çalışmaya başlamak için ilk önce çalışma iznine ihtiyacınız vardır.

DIH Almanya Danışmanlık firmamız bu yasal düzenlemeden  (göç yasası) yararlanmak isteyen vatandaşlarımıza en doğru ve güvenilir hizmeti sunmakta, Almanya'da çalışmak isteyen vatandaşlarımıza, Almanya'daki yetkili firmalarla görüşerek iş bulmaktayız. Bu sayede çalışma vizesi çıkarma işlemlerinizi hızlandırabiliriz.  

Hizmetlerimizden Yararlanın

Daha fazla bilgiye ulaşmak İçin sitemizi inceleyebilir, merak ettiklerinizi sormak, danışmanlık hizmeti almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.  

DIH Almanya Danışmanlık olarak hızlı, güvenilir ve kolay bir şekilde yabancı uyruklu personellerin çalışma ve ikamet izni için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

DIH Almanya Danışmanlık Hizmetleri


 • Almanya Göç Yasası

 • Almanya'da İş Arama

 • Almanya'da Denklik İşlemleri

 • Almanya'da Ev Kiralama

 • Almanya'da Vize İşlemleri

 • Almanya Ulusal Vizesi

 • Aile Birleşimi Vizesi

 • Almanya Lisansüstü Başvuru

 • Almanya'da Şirket Kurma Hizmeti

 • Malta'da Şirket Kurma Hizmeti

 • Almanya Danışmanlık Hizmeti

 • Almanya Dil Eğitimi Danışmalığı

Biz Sizi Arayalım

Almaya'da yasal ikamet izni almak için müşteri temsilcilerimiz ile hemen iletişime geçebilirsiniz...