Almanca Dil Eğitimi

Almanca Dil Eğitimi                                                                                                           DIH Almanya Danışmanlık İzmir

Almanca Dil Eğitimi

Almanya Çalışma İzni Vizesi almak için yapacağınız başvurularda ibraz etmeniz gereken sertifikalardan biri A1 sınavı sertifikasıdır ve bu sizin temel düzeyde Almanca bildiğinizi göstermektedir. Eğer A1 düzeyde dil sertifikasına sahipseniz Almanya’da yaşadığınız sırada orada konuşulan günlük konuşmaları yavaş ve anlaşılır konuşulduğu takdirde anlayıp cevap verebilirsiniz. A1 sertifikasına sahip olacak düzeyde Almancanız var ise bu düzey bir işte çalışmak veya akıcı Almanca konuşulan yerlerde size fayda sağlamayacaktır. Almanya sizden vize başvurusu için A1 seviye dil sertifikası talep etmektedir ancak başvurduğunuz iş yeri sizden B1 veya C1 seviye dil isteme hakkına sahiptirler. Bu talep iş yerinin belirlediği kriterlerle ilgilidir. A1 sertifikasına sahip olabilmek için girdiğiniz sınav birkaç bölümden oluşan, kursa katılım sağladığınız takdirde sizi zorlamayacak basit bir sınavdır. Eğer Almanca bilginiz yok ve Almancayı yeni öğrenmeye başlıyorsanız kurslara katılım sağlamanızı tavsiye ederiz, aksi takdirde sınavdan başarı elde edebilmeniz oldukça düşük bir ihtimaldir.  A1 sertifikası sınavı 4 bölümden oluşmaktadır. Bunlar okuma (lesen), yazma (schreiben), dinleme (hören), konuşma (sprechen) bölümleridir. A1 sertifikasına sahip olabilmek için belirtilen bu bölümlerden yeterli puanları alarak başarı elde etmeniz gerekmektedir.


 A1 Sınavı Sertifikası nasıl alınır?

Almanya Çalışma İzni Vizesi başvuruları için gereken A1 sınavı temel Almanca bilindiğine dair alınması gereken A1 sertifikasının verildiği Almanca dil sınavıdır. Almanya Çalışma İzni Vizesi başvurusu yapacak kişilerin alması gereken A1 sınavı sertifikası, Almanya Konsolosluğunun kabul ettiği belli kurumların sınavında başarı gösterildiği ve oradan alındığı takdirde Almanya Çalışma İzni Vizesi başvuruları için geçerlidir. Bu kurumlar Goethe Institute ve ÖSD olmaktadır. Almanya konsolosluğu bu kurumlar dışında ibraz edilen sertifikaları kesinlikle kabul etmemektedir. Alacağınız sertifikanın orijinal hali başvuru sırasında ibraz edilmelidir.


Mesleklere Göre Dil Şartı


 Bilişim teknolojisi uzmanlığı veya mühendislik gibi kalifiye personelin Almanya’da çalışabilmesi için Almanca bilmesi gerekmiyor.


Almanya’da çalışmak isteyen doktorların diplomalarını tanıtmalarının yanı sıra ilgili sağlık dairesinden özel izin alması gerekiyor. Aşçılar da nitelikli personel arasında sayılıyor. Ancak Federal İstihdam Dairesi Berlin Brandenburg Bölge Müdürlüğü Basın Sözcü Yardımcısı Benkendorf, Almanya’da yaşayan Türklerin sayısının fazla olması nedeniyle Türkiye’den aşçı olarak gelmenin kolay olmadığını hatırlatıyor. Diploması tanınan kalifiye elemanların, bilgisayar uzmanlarının, Almanya merkezli bir firmada yönetici konumunda görevlendirilecek kişilerin ülkede çalışabilmesi için Federal İstihdam Dairesi’ni onayı gerekiyor. Üst düzey yöneticiler ile yüksek nitelikli personelin Almanya’da çalışabilmesi için Federal İstihdam Dairesi’nin onayı gerekmiyor.  Bilimsel araştırma yapmak ve üniversitede ders vermek için Almanya’ya gelecek olanlar için de Federal İstihdam Dairesi’nin onayı gerekmiyor. Almanya’da iş bulan bir Türk vatandaşının ülkeye giriş yapabilmesi için öncelikle vize alması gerekiyor. Federal İstihdam Dairesi söz konusu işte Almanya’da çalışacak birinin olup, olmadığını araştırıyor Avrupa Birliği’ne üye olmayan bir ülke vatandaşının Almanya’da çalışabilmesi için gereken önemli koşullardan biri Almanya ve Avrupa Birliği dâhilinde o alanda çalışabilecek birinin bulunması. 
 

 

Almanca Dil Eğitimi

Almanca Dil Eğitimi ve Dil sertifikası almak konusunda DIH Almanya Danışmanlık firması ile çalışabilir, deneyimli ve uzman danışman kadrosundan süreci sizin adınıza yürütmesini talep edebilirsiniz.

 

 

  • Almanca Dil Eğitimi
  • Yurt Dışında Çalışmak İçin Dil Şartı
  • Mesleklere göre Almanca Dil Seviyesi
  • İş Başvurusunda Dil yeterlilik Beyanı
  • Vize Başvurusunda Dil yeterlilik Beyanı

Almanca Dil Eğitimi

Almanca Dİl Eğitimi ve sertifika almak için bu alanda tecrübe sahibi olan  Danışmanlık firmamızla çalışabilir, deneyimli ve uzman kadromuzdan süreci sizin adınıza yürütmesini talep edebilirsiniz.