Schengen Vizesi

Schengen Vizesi Nedir?                                                                                                     DIH Almanya Danışmanlık İzmir

Schengen Vizesi

Adını 1985’te Almanya, Fransa, Lüksemburg ve Belçika arasında serbest dolaşım anlaşmasının imzalandığı Lüksemburg kasabasından alan Schengen vizesi, Avrupa ülkelerinin büyük çoğunluğuna seyahat edebilmek için almak zorunda kalacağınız vizedir. Schengen vizesine sahip olduğunuzda aşağıdaki ülkeler arasında pasaport kontrolüne tabi olmadan serbestçe dolaşabilirsiniz. 


Schengen bölgesinde bulunduğundan dolayı, Almanya’ya herhangi bir amaçla seyahat etmeden önce Schengen vizesi almanız gerekecektir. (Diplomatik/yeşil pasaport sahibiyseniz bazı prosedürlerden büyük ölçüde muaf olabilirsiniz.) Schengen vizesi, Avrupa’nın neredeyse tümünde serbest dolaşım hakkı tanıyan bir izin belgesidir, yani bu vizeyi alıp Almanya’ya seyahat ettikten sonra diğer ülkelere de serbestçe giriş yapabilirsiniz. Almanya vizesiyle seyahat edeceğiniz için Schengen bölgesine Almanya’dan giriş yapmanız çok önemlidir.


 Schengen vizesi aldığınızda ise Avrupa seyahatinizi dilediğiniz ülkeden giriş yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Bu denli önemli bir avantaj sağlayan bir vizenin uzun ve ayrıntılı bir süreç sonucunda verildiğini vurgulamaya herhalde gerek yoktur. Bununla birlikte, süreç doğru yönetildiği takdirde vize alamamanız için herhangi bir neden de yoktur. Örneğin evraklarınızın tam, doğru ve profesyonel bir şekilde hazırlanması gibi konular bu noktada önemlidir. Ayrıca seyahatinize göre vize stratejinizin, başka bir deyişle hangi ülkeden nasıl bir başvuru yapacağınızın (örn. vize kategorileri) planlanması da büyük önem arz etmektedir.

Uzun yıllardır yurtdışı seyahat danışmanlığı sektöründe hizmet veren firmamızın tecrübeli ve uzman danışmanları, Schengen vizesi almak için ihtiyaç duyacağınız tüm bilgileri sizle paylaşmaktan memnuniyet duyacaktır. Schengen vizesi onaylanma oranı bakımından sektörünün en önde gelen firmalarından biri olan Re-Vize Profesyonel Vize Danışmanlığı olarak uzun süreli Schengen vizenizi alabilmeniz için var gücümüzle çalışıyoruz.


Almanya Vizesi ile Diğer Avrupa Ülkelerine Gidilebilir mi?


Almanya Federal Cumhuriyeti, Avrupa Birliği’nin en büyük ve en önemli kurucularından olmakla birlikte aynı zamanda Schengen ve Euro bölgelerinin de demirbaşı konumundadır. 

Her ne kadar yakın ilişki içerisinde olsalar da Almanya Türkiye’ye diğer birçok Avrupa ülkesi gibi vize uygulamaktadır. Almanya’ya seyahat edecek olan umumi pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Schengen vizesine başvurmalıdırlar. 90 günden uzun süre konaklayacak olan hizmet, diplomatik ve hususi pasaport sahipleri de yine Almanya Schengen Vizesine başvurmalıdırlar. 

Schengen vizesi ise Avrupa’daki 26 ülke arasında serbest dolaşım hakkı sağlayan oldukça kapsamlı ve işlevsel bir vizedir. Bu ülkeler; Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre’dir. 

Almanya girişli Schengen Vizesi aldığınızda ilk önce Almanya’ya ayak basma şartı ile bu 26 ülke arasında vize geçerlilik süreniz boyunca seyahat edebilirsiniz. Çok girişli Schengen Vizesi almanız halinde Schengen Bölgesinden çıkış yapsanız dahi vize geçerlilik süresi içinde tekrar girebilirsiniz. 
Shengen Vizesi

Sorunsuz Schengen vizesi almak için bu alanda tecrübe sahibi olan DIH Almanya Danışmanlık ile çalışabilir, deneyimli ve uzman danışman kadrosundan süreci sizin adınıza yürütmesini talep edebilirsiniz.
  • Schengen Vizesi nedir?
  • Hangi Ülkeler için Geçerlidir?
  • Schengen Vizesi Geçerlilik süresi ne kadar?
  • Schengen Vizesi Başvurusu için...

Schengen Vizesi Almak

Vize işlemlerinizin hızlı bir şekilde yürütülmesi için bu alanda tecrübe sahibi olan DIH Almanya Danışmanlık ile çalışabilir, deneyimli ve uzman danışman kadrosundan süreci sizin adınıza yürütmesini talep edebilirsiniz..